XXI Finał WOŚP już za nami!

W drugą niedzielę stycznia br. po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na bieckim rynku Finał odbył się po raz piąty. Podczas tegorocznej akcji zbierano pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego dla ratowania życia dzieci i godnej opieki osób starszych. Łącznie udało się zebrać kwotę 17 102,35 zł. Wolontariuszki, w których puszkach w tym roku znalazły się największe kwoty to Angelika Wojnarowicz, Weronika Filipiak i Marzena Gogola.

Od wczesnych godzin porannych, aż do godziny 18.00, 44 wolontariuszy kwestowało z puszkami na terenie całej gminy Biecz. O godz. 10.00 w hali sportowej w Bieczu UKS Królewski Biecz zorganizował turniej tenisa stołowego oraz zabawy dla dzieci, z którego dochód został przeznaczony na rzecz WOŚP.

Występy na scenie w rynku rozpoczęły się o godzinie 16.00. Podczas Finału zaprezentowały się grupy artystyczne ze szkół gminy Biecz: kabaret oraz zespół wokalny z Gimnazjum w ZS-P w Rożnowicach, zespół muzyczny z LO Biecz oraz zespół wokalny Jubilemus z ZS nr 1 w Bieczu. Zgromadzona publiczność miała również okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Ziemi Bieckiej. Na rzecz Fundacji zagrały grupy muzyczne: Trick Beck, Silver oraz Raya Bell. Finał nie mógłby odbyć się bez światełka do nieba, czyli pokazu sztucznych ogni. Dziesięciominutowy pokaz rozpoczął się o godz. 20.00.

Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bieczu towarzyszyły również inne atrakcje. Tym razem na darczyńców czekali: Automobilklub Biecki, którego członkowie udzielali instruktażu z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz prezentowali filmy z rajdów samochodowych; panie z NZOZ Lege Artis oraz NZOZ Eskulap wykonywały w pomieszczeniach USC badania profilaktyczne w kierunku schorzeń cywilizacyjnych; w turmie pod wieżą ratuszową czekał kat Jurek, a wejście na samą wieżę tego dnia było dostępne za wolne datki do puszki. W Punkcie Informacji Turystycznej (w podziemiach ratusza) wyświetlany był film "Wawel znany i nieznany".

W czasie imprezy o podniebienia i żołądki uczestników imprezy zadbali strażacy z OSP oraz Stowarzyszenie Oświatowe "Jedynka", Stowarzyszenie Edukacyjne Przyjaciół Szkoły "Wszyscy Razem" z Grudnej Kępskiej oraz Stowarzyszenie "Szansa" z Bugaja. Całkowity dochód ze stoisk gastronomicznych również został przekazany na konto WOŚP. Impreza, którą poprowadził Konrad Dyda, zakończyła się około godz. 21.00.