Andrzej Rybiński w Rożnowicach

20 listopada 2016r. o godzinie 18:00 w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach wystąpił Andrzej Rybiński, który udowodnił, że czas dla niego się zatrzymał.

Andrzej Rybiński to twórca wielu albumów solowych, który z całą pewnością odcisnął swój ślad w polskiej muzyce pop. Artysta debiutował w latach 70-tych, a najbardziej znany jest z takich utworów jak: „Nie liczę godzin i lat”, „Pocieszanka” czy „Pogoda dla bogaczy”. Andrzej Rybiński to zwycięzca wielu nagród muzycznych, które otrzymywał zarówno z zespołem 2 plus 1, Andrzej i Eliza, jak też za twórczość solową.  Do najcenniejszych należą te zdobywane w Opolu na Krajowych Festiwalach Piosenki Polskiej.

Największe hity, jak również nowe utwory piosenkarza, zabrzmiały również w niedzielę 20 listopada w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach, która na nieco ponad godzinę zmieniła się w salę koncertową. Publiczność niezwykle ciepło przywitała artystę i dała się ponieść w świat melodyjnych ballad. Wspólnie zaśpiewana piosenka „Nie liczę godzin i lat” udowodniła, że słuchacze również powrócili do lat młodości a czas zamierzają odmierzać już tylko „wschodami gwiazd i zachodami”.

Artysta został pożegnany owacją na stojąco a ostatnie fragmenty piosenek zostały już wyśpiewane A cappella.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji koncertu należą się przede wszystkim całej załodze z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Bieczu na czele z dyrektorem – Panem Pawłem Jamro. Dziękuję również dyrekcji szkoły w Rożnowicach za udostępnienie sali i wszelką pomoc. Dziękuję sołtysowi – Panu Krzysztofowi Malinowskiemu, który wspierał przedsięwzięcie od początku do końca. Dziękuję wszystkim uczestnikom koncertu i tym, którzy byli dobrymi duszami przedsięwzięcia.