Cyfryzacja kina Farys stała się faktem


W Polsce jest ok. 1000 sal kinowych wyposażonych w nowoczesne projektory cyfrowe. Od niedawna takim sprzętem może się pochwalić również nasze bieckie kino FARYS. W minionych tygodniach rwały prace związane z długo wyczekiwaną cyfryzacją. Przetarg na wykonanie zadania tj. dostawę, instalację, uruchomienie i zestrojenie zestawu kina cyfrowego 3D na potrzeby kina FARYS w Bieczu wygrała firma Cine Project Polska Sp. z o.o z Poznania. Zamontowane jest już nagłośnienie, nowy ekran i projektor. Realizacja tak dużego przedsięwzięcia jest możliwa za sprawą dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dzięki której również nasze kino przystąpiło do Sieci Polskich Kin Cyfrowych.

Z pewnością wiele osób zastanawia się co to w ogóle oznacza, że jesteśmy kinem cyfrowym i jaka jest różnica między kinem, które funkcjonowało do tej pory? Najprościej rzecz ujmując dzięki nowemu wyposażeniu będziemy mogli wyświetlać filmy już w dniu międzynarodowej premiery oczywiście w dużo lepszej jakości dźwięku i obrazu w technologii 2D lub 3D. Jesteśmy już po próbach technicznych i wszystko działa doskonale!

Już w styczniu zapraszamy wszystkich mieszkańców na pierwsze premierowe seanse. Niebawem zaprezentujemy szczegółowy terminarz.

Widzowie, którzy chcą być na bieżąco informowani w formie elektronicznej o aktualnym repertuarze kina FARYS w Bieczu mogą przesłać swój adres e-mail na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . Zachęcamy również do śledzenie naszej strony internetowej www.ok.biecz.pl , a także polubienie strony kina na Facebook-u.