Sukces sekcji łuczniczej i Łuczników Rozembark

Weekend majowy był dla bieckich łuczników niezwykle udany. Łucznicy Rozembark i członkowie sekcji łuczniczej MGOK w Bieczu cztery razy stanęli na podium Międzynarodowego Turnieju Łuczniczego o Kryształowy Dzban Krynicy.

Zawody odbyły się 2 maja nieopodal krynickiej Jaworzyny, zjechało na nie 70 łuczników z Polski i Słowacji. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach sprzętowych (łuki tradycyjne, klasyczne i bloczkowe), strzelali do klasycznych tarcz łuczniczych, tarcz 2D oraz do celów 3D - gumowych imitacji zwierząt. W ostatecznej klasyfikacji w kategorii łuków tradycyjnych / mężczyzn, Włodek Woźnica zajął 2 miejsce, a Michał Rodzinka, Rafał Rybka, Jakub Woźnica, Maciej Mańka i Piotr Żymuła uplasowali się kolejno na 8, 10, 17, 19 i 20 pozycji. Natomiast w kategorii młodzież / łuki hunter drugi był Janek Banach, a wśród łuków tradycyjnych pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Ślawski. W kategorii dziewcząt 2 i 5 miejsca zajęły Weronika i Julia Żymuła z Dębicy, ale regularnie trenujące z Łucznikami Rozembark w Bieczu i Rożnowicach.

Mamy nadzieję, że tak pozytywnie rozpoczęty łuczniczy sezon wiosenny przyniesie kolejne sukcesy. Do zobaczenia na strzelnicach!