Dzień dziecka 2017

dsc 0407

          W niedzielę, 4 czerwca 2017 roku na bieckim stadionie odbył się rekreacyjno-sportowy festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem wydarzenia był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieczu, a współorganizatorami Automobilklub Biecki, Klub Abstynenta „Horyzont”, Ochotnicza Straż Pożarna w Bieczu i Komisariat Policji w Bieczu. Honorowy patronat nad imprezą objęli Burmistrz Biecza, Pan Mirosław Wędrychowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, Pan Grzegorz Nosal.

            Pogoda dopisała, więc w to słoneczne popołudnie frekwencja na stadionie sportowym w Bieczu była wysoka. Na najmłodszych mieszkańców naszej Gminy czekało sporo atrakcji. W roli konferansjera wystąpił Pan Rafał Wędrychowicz. Tuż po godzinie 14:00 na scenie zaprezentowała się sekcja tańca nowoczesnego przy M-GOK w Bieczu, prowadzona przez Panią Monikę Wacek. Młodzież przedstawiła ciekawy program choreograficzny, który nagrodzony został gromkimi brawami. Po ich występie przyszedł czas na dzieci z sekcji muzycznej pod opieką Pana Rafała Boniśniaka, które również zaprezentowały wysoki poziom. Kolejnym punktem programu była zabawa z klaunem z Agencji Artystycznej Kukavsky z Krakowa, który zachęcał dzieci do tańca, śpiewania znanych piosenek na scenie, jak również do udziału w ciekawych konkursach. Biorące w nich udział dzieci otrzymały drobne upominki. Klaun zaprosił także rodziców do wspólnej z dziećmi zabawy wokół sceny. Na koniec uroczystości wystąpili dobrze znani lokalnej publiczności muzycy z Bieckiej Kapeli Biesiadnej.

       Równolegle w drugiej części stadionu odbywały się przygotowane przez organizatorów wydarzenia towarzyszące. Możliwe były przejażdżki nowym wozem strażackim, motocyklem, a także konno. Dla najmłodszych przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię, zorganizowano jazdę samochodzikami terenowymi oraz rowerowy tor przeszkód. Ci, którzy pokonali trasę w najkrótszym czasie otrzymali nagrody z rąk Burmistrza Biecza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bieczu. Niemałą gratką dla zebranej publiczności był pokaz gaszenia pożaru w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu. Strażacy zademonstrowali również profesjonalne rozcięcie wraku samochodu, wydobycie z niego poszkodowanej osoby i udzielenie jej pierwszej pomocy.

W trakcie imprezy tradycyjnie można było skorzystać z oferty gastronomicznej. Do nabycia był m.in. popcorn, chipsy, prażynki, wata cukrowa, lody, napoje gazowane i soki. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z terenu Gminy Biecz. Najmłodsi miło spędzili czas angażując się w liczne konkursy oraz zabawy, a z pewnością dużą niespodzianką dla nich były również darmowe lody ufundowane przez Automobilklub Biecki. Dziękując za uczestnictwo liczymy jednocześnie na podobne lub jeszcze większe zaangażowanie w przyszłym roku.

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieczu składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Dnia Dziecka, a w szczególności:

- Panu Mirosławowi Wędrychowiczowi – Burmistrzowi Biecza

- Panu Grzegorzowi Nosalowi – Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Bieczu

- Strażakom OSP w Bieczu

- Policji z Komisariatu w Bieczu

- Automobilklubowi Bieckiemu

- Klubowi Abstynenta „Horyzont” w Bieczu

- Panu Januszowi Przetacznikowi – Prezesowi Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

            - Panu Janowi Grygowiczowi – Koordynatorowi ds. sportu Gminy Biecz