Dni Biecza 2017

Koncerty znanych i cenionych zespołów, m.in. „BAYER FULL” i „PIERSI”, a także wiele innych atrakcji oraz lepsza niż przed rokiem pogoda sprawiły, że w tegorocznych Dniach Biecza uczestniczyło kilka tysięcy osób.

         Impreza rozpoczęła się 8 lipca (sobota) o godzinie 16:00. W roli konferansjera wystąpił Pan Waldemar Piórek. Jako pierwsza zaprezentowała się „Biecka Kapela Biesiadna”, dobrze znana lokalnej publiczności. Tuż po niej na scenie pojawił się młodzieżowy zespół „NEW TIME”. Co prawda swoje trzy grosze próbowała wtrącić pogoda, ale padający deszcz nie wystraszył organizatorów, muzyków, ani widzów. Wkrótce na niebie ukazała się tęcza i już do końca dnia aura zdecydowanie sprzyjała dobrej zabawie na bieckim stadionie. W klimat lat 70-tych znakomicie wprowadziła wszystkich „Biesiada Show”, której występ podzielony był na trzy różne części: ROCK Show, DISCO AFRO Show i DISCO-POLO show. Mieszkańcy Gminy Biecz, jak i goście licznie przybyli na główną atrakcję wieczoru, czyli koncert „BAYER FULL”, jednego z najstarszych i najpopularniejszych zespołów disco-polo. Muzycy na czele z liderem Sławomirem Świerzyńskim zaśpiewali swoje najbardziej znane przeboje, jak również utwory z najnowszej płyty. Nie zabrakło oczywiście bisów, autografów i pamiątkowych zdjęć. Po koncercie rozbawiona publiczność wcale nie rozeszła się do domów, gdyż czekała na nią jeszcze „Dyskoteka pod gwiazdami”, którą poprowadził DJ Nuki.

         Drugi dzień imprezy od początku obfitował już w fantastyczną, wręcz upalną pogodę. Organizatorzy rozpoczęli to niedzielne popołudnie dyskoteką, ale tym razem dla najmłodszych. Do wspólnej zabawy skuteczne zachęcili DJ Nuki i Myszka Miki. Swoje umiejętności wokalne zademonstrowały dzieci z sekcji muzycznej, działającej przy M-GOK w Bieczu, a prowadzonej przez Pana Rafała Boniśniaka. Widzowie mogli również podziwiać ciekawy program choreograficzny dziewczyn z sekcji tańca nowoczesnego, których opiekunem jest Pani Monika Wacek. Na scenie z zabawnymi skeczami wystąpił też kabaret „ŚMIEJ SIĘ I PŁACZ”. Znane utwory zaprezentował publiczności najpierw zespół „PIONIER”, a następnie zespół „OSCAR”. Sporą dawkę góralskiej muzyki w wieczornej części programu zapewniła natomiast kapela góralska „BAJERANTY” z Zakopanego. Po ich występie przyszedł czas na mocny końcowy akcent, jakim niewątpliwie był wspaniały i długi koncert legendarnego zespołu „PIERSI”, na czele z Adamem „Asanem” Asanovem. Tysiące fanów mogło wysłuchać zarówno niezapomnianych hitów, jak i najnowszych piosenek z ich bogatego repertuaru. Utwory przeplatane były śmiesznymi anegdotami, które rozbawiały publiczność do łez. Dwoje szczęśliwców z widowni miało nawet okazję w trakcie bisów pojawić się na scenie. Muzycy zespołu „PIERSI” nie stronili od autografów i zdjęć z rozemocjonowanymi sympatykami, którzy mogli zakupić ich płyty.

         Równolegle przez dwa dni trwania imprezy odbywało się wiele wydarzeń towarzyszących. Dużym powodzeniem cieszyło się Wesołe miasteczko. Najmłodsze pociechy mogły miło spędzić czas, m.in. na dmuchanych zjeżdżalniach, karuzelach, kulach wodnych, czy też przejechać się pociągiem.

Chętni mogli skorzystać z oferty pomalowania twarzy, wypróbować swoje oko na strzelnicy oraz sprawdzić moc ciosu w siłomierzu. Niemałą atrakcją była również loteria fantowa, zwłaszcza, że każdy los wygrywał. W niedzielę pojawiła się też nowa propozycja, czyli możliwość lotu balonem, do którego ustawiały się długie kolejki. W specjalnym słuchobusie przeprowadzano bezpłatne badania słuchu, natomiast przy stanowisku Pana Piotra Matysa, prowadzącego sekcję KAON przy M-GOK, przedstawiano ciekawe doświadczenia fizyczne.

         Szeroką ofertę gastronomiczną podczas II edycji „Dni Biecza” zapewniła Restauracja „Grodzka” w Bieczu, a także firma cateringowa „Korona” z Korczyny. Do wyboru były m.in. kiełbaski na gorąco, szaszłyki, frytki, kebaby, zapiekanki, hot dogi, hamburgery, gotowana kukurydza, popcorn, wata cukrowa, lody, gofry i sorbety. Przy specjalnie przygotowanych i przez większość czasu obleganych stołach można było odpocząć, zjeść oraz napić się piwa, jak również napojów bezalkoholowych.

         Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieczu, Pan Paweł Jamro wraz z pracownikami dziękują wszystkim przybyłym na II Dni Biecza. Cieszymy się, że kilka tysięcy osób pojawiło się na tej imprezie, skorzystało z wielu atrakcji i doskonale bawiło się przy szlagierowych utworach największych gwiazd wieczoru. Były to piękne i niezapomniane emocje, których z pewnością nie zabraknie również przy kolejnych edycjach tego cyklicznego już wydarzenia.

         Podziękowania kierujemy również pod adresem:

- Pana Mirosława Wędrychowicza, Burmistrza Biecza,

- Pana Grzegorza Nosala, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bieczu

- Bieckiej Policji

- nadkom. Marcina Stępnia

- Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Biecz

- Pani Agnieszki Romańskiej - Bulandy

- Pana Roberta Stępkowicza, Prezesa KS Podhalanin Biecz