Biesiada nad rzeką Ropą już za nami

Druga niedziela lipca stała pod znakiem Dni Biecza, a kolejny tydzień poświęcony był przede wszystkim dzieciom podczas imprezy zorganizowanej w bieckim parku. Natomiast w minioną niedzielę tj. 23.07. odbyła się pierwsza w tym sezonie letnim biesiada nad rzeka Ropą. Początek imprezy zaplanowany został na godz. 17:00, jednak z powodu opadów deszczu musieliśmy ją nieco opóźnić. Od godz. 18:00 program animacyjny dla dzieci poprowadziła animatorka z krakowskiej agencji artystycznej, której pomimo braku słońca udało się wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych. Z godziny na godzinę na bieckim deptaku pojawiało się coraz więcej osób, zarówno tych, którzy przyszli specjalnie na biesiadę, jak i tych którzy przypadkowo podczas niedzielnego spaceru natknęli się na imprezę. Od godz. 19:30 chmury z powodzeniem przeganiał zespół "Pionier", który do późnych godzin wieczornych przygrywał kawałki biesiadne, rockowe i disco-polo. Początkowo trudno było zachęcić uczestników biesiady do tańca, jednak gdy się nieco ściemniło pierwsi śmiałkowie wyszli na „zielony parkiet” pociągając za sobą innych. W przerwie koncertu na scenie spontanicznie pojawił się Robert Szudy, który solowym występem rozgrzał atmosferę i porwał publiczność do wspólnego śpiewu. Podczas dla dzieci, m.in. zjeżdżalni, skakańca, balonów na hel, popcornu czy waty cukrowej. Dorośli natomiast mogli ochłodzić się zimnym piwkiem i posilić pachnącymi kiełbaskami i szaszłykami z grilla.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom biesiady, których nie odstraszyła pogoda, a raczej jej brak i zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury.

W najbliższy piątek 28 lipca o godz. 17:00 zapraszamy na biecki Rynek na kolejną edycję Święta Dzieci Gór. W tym roku na naszej scenie wystąpi zespół z Węgier, Czech oraz działająca przy M-GOK Grupa Tańca Nowoczesnego. W sobotę natomiast (29 lipca) o godz. 22:00 kinomanów zapraszamy na pierwszy seans w ramach Plenerowego Kina Letniego. W parku przy kinie "Farys" wyświetlony zostanie darmowy film pt. "Pan Idealny" (Akcja, Komedia, Romans – 2015 r. ). Miejmy nadzieję, że tym razem pogoda będzie dla nas trochę bardziej łaskawa i seans dojdzie do skutku.