Dożynki Gminne 2017

Zarówno część oficjalna tegorocznych Dożynek, jak i zabawa taneczna miały się odbyć na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej, jednak ze względu na nieustannie padający deszcz w ostatniej chwili podjęto decyzję o kontynuowaniu świętowania na sali gimnastycznej w budynku szkoły.

Honory Starostów Gminnych Dożynek 2017 pełnili Justyna Lenard oraz Łukasz Fejklowicz, którzy serdecznie powitali wszystkich gości, wśród których znaleźli się m.in. Ksiądz Bogusław Jurczak - Proboszcz Parafii w Binarowej wraz z pozostałymi księżmi z terenu naszej gminy, Pan Mirosław Wędrychowicz - Burmistrz Biecza, a zarazem gospodarz uroczystości, Pan Stanisław Kogut - Senator RP, Pani Barbara Bartuś - Poseł RP, Pan Stanisław Pasoń - Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pan Karol Górski - Starosta Gorlicki oraz Pan Roman Dziubina - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego wraz z radnymi Panią Zofią Kamińską, Panem Januszem Augustowskim oraz Panem Rafałem Knyblem. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Pan Jan Szkaradek - Sekretarz Gminy Biecz oraz Pan Grzegorz Nosal - Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu wraz z radnymi. Na niedzielnej uroczystości pojawili się także Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach oraz Komendant PSP w Gorlicach. Nie zabrakło również Dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy Biecz, Kół Gospodyń Wiejskich, sołtysów i strażaków OSP.

Po powitaniach na sali gimnastycznej ZSP w Binarowej nastąpiło uroczyste krojenie dożynkowego chleba przez Burmistrza oraz Przewodniczącego RM, po czym włodarze częstowali pachnącym wypiekiem dostojnych gości. Kołacze dożynkowe degustowali również wszyscy pozostali uczestnicy uroczystości. Kolejnym punktem niedzielnych dożynek były przemówienia zaproszonych gości oraz prezentacje wieńców przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia z Binarowej, Rożnowic, Sitnicy, Grudnej Kępskiej oraz Głębokiej.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie ZSP w Binarowej. Niespodziankę sprawili Śpiewacy z Rozembark, którzy spontanicznie przy akompaniamencie akordeonu i instrumentów perkusyjnych rozbawili gości dożynkowych ludowymi piosenkami. Koncert łemkowskiego zespołu „A gdzie to dawniej stroiło” odbył się już w remizie OSP, a do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna z zespołem „Pionier”, który to w mgnieniu oka rytmicznymi kawałkami porwał publiczność do tańca.

Niestety z powodu opadów deszczu atrakcje w postaci dmuchańców musiały zostać odwołane, ale za to obfity bufet przygotowany przez KGW w Binarowej cieszył nasze podniebienia do zakończenia zabawy.