Zlot Moto Legendy PRL w Bieczu

    W miniony weekend, 21-22 lipca br., gościliśmy w Bieczu uczestników III Ogólnopolskiego Zlotu Pojazdów Moto Legendy PRL. Podczas imprezy mieliśmy wyjątkową okazję podziwiać pojazdy, które jeździły po polskich drogach kilka dekad temu. Do Biecza zjechało ich ponad 50, wszystkie wspaniale utrzymane i zadbane.

     Na uczestników zlotu w Bieczu, Libuszy i Ciężkowicach czekało wiele atrakcji, np. zwiedzanie Parku Przyrodniczego w Ciężkowicach i zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Etnografii w Libuszy. W niedzielne popołudnie na bieckim rynku Burmistrz Biecza Urszula Niemiec, Starosta Gorlicki Mirosław Wędrychowicz oraz członek Automobilklubu Bieckiego Zbigniew Kotarba, który jest pomysłodawcą zlotu, rozdali puchary, nagrody i wyróżnienia dla właścicieli pojazdów.

    Ośrodek Kultury w Bieczu na zakończenie tej imprezy przygotował koncert dobrze już w Bieczu znanych zespołów muzycznych. Jako pierwszy, około godziny 17.00, wystąpił biecki zespół Doors To Heaven, a zaraz po nim na scenie pojawiła się sądecka formacja Positive Message, którą znaliśmy już z występu podczas finału WOŚP w Bieczu w 2011 roku.

    Jako ostatni przybyłą na biecki rynek publiczność bawił grający muzykę taneczną zespół Pionier, który na prośbę widzów bisował aż dwukrotnie! Koncert zakończył się kilka minut po 20.00.

     Część artystyczną imprezy poprowadzili Konrad Dyda i Rafał 'Boni' Boniśniak.